Uzturzinātne ir zinātne - bet ēšana ir uzvedība un ieradums

Tieši tāpēc šim procesam ir jāpieiet kompleksi, un pārmaiņām jāsākas domāšanā un ieradumos.Programmas tēmas

 • Apzināta ēšana

  Praktizēsim apzinātas ēšanas prasmes, lai mazinātu bezmērķīgu našķošanos, ēšanu “ēšanas pēc”, pārēšanos, arī diētu izraisītas bailes no ēšanas. Apgūsim spēju sevi labāk izjust un ieklausīties ķermeņa patiesajos signālos. Ar pavisam vienkāršu ikdienas ieradumu un uzdevumu palīdzību var mainīt to, kā uztveram ēšanas procesu, iegūt izteiktu sāta sajūtu, uzlabot gremošanu, fiksēt nianses savā pašsajūtā, kā arī mainīt sarežģītas attiecības ar ēdienu. Apzinātība un arī apzināta ēšana pasaulē tiek praktizēta jau sen, šobrīd to izmanto arī Rietumu klīnikās - gan ēšanas traucējumu, gan nevēlamu ieradumu, gan liekā svara risināšanai.

 • Ieradumi

  Lielākā daļa mūsu ikdienas darbību ir automātiskas. Mūsu smadzenes meklē ātrākos un vienkāršāko veidus, kā risināt ikdienas problēmas. Tā mēs apaugam ar dažādiem ieradumiem, no kuriem daļa mums (vairs) nekalpo. Lai uzlabotu savu veselību un dzīves kvalitāti, visgudrāk ir koncentrēties tieši uz labu ieradumu izkopšanu un nevēlamo ieradumu izskaušanu. Lai tas, ko ikdienā darām, mums ir viegli, organiski un nes labumu ilgtermiņā. Ēšanas kontekstā mums mēdz būt daudz dažādu ieradumu, kurus pamainot, var iegūt labu pašsajūtu, ķermeņa uzbūvi un veselību. Programma ir balstīta tieši uz to.

 • Pārmaiņu psiholoģija

  Ļoti bieži labi zinām, kas jādara, lai mainītos un kā būtu labāk, taču iesīkstējušos ieradumus nav viegli lauzt. Tam ir liela saistība gan ar mūsu personību, rakstura iezīmēm, mūsu interesēm dzīvē, gan dažādajām prioritātēm un vēlmēm. Tāpēc iekšējas pretrunas un pretestība ir neatņemamas pārmaiņu sabiedrotās. Bieži to visu neapzinoties un neizprotot, mēdzam būt paškritiski, uztvert jebkuru mazāko kļūmi un neizdošanos kā milzīgu zaudējumu un visu mest pie malas. Izpratne par psiholoģisko pusi daudziem maniem klientiem ir devušas iekšēju mieru, skaidrību un spēju turpināt iesākto. Un, kā zināms, konsekvence un nepadošanās ir uzvarētāju iezīmes.

Tavi ieguvumi no programmā apgūstamajām prasmēm

 • sevis labāka izjušana un dabiski labākas uztura izvēles;

 • spēja izprast savas izjūtas un ar tām labāk sadzīvot bez ēdiena un alkohola;

 • spēja atšķirt fizisko izsalkumu no vienkāršiem kārdinājumiem un neapzinātiem ieradumiem;

 • izpratne par to, kā un kāpēc rodas grūti pārvarama kāre pēc dažādiem produktiem (našķiem) vai vienkārši bezmērķīga ēšana (jeb t.s. emocionālā ēšana), un praktiski instrumenti, lai stāvētu tai pāri;

 • spēja sajust īsto brīdi, kad beigt ēst (pat ja šķīvis vēl nav tukšs);

 • izpratne par to, kā veidojas ieradumi, kā tos atpazīt un mainīt;

 • atbildes uz jautājumiem par to, kāpēc dažkārt ir tik grūti mainīties, kāpēc gribam gan saēsties, gan slaidu augumu, kā noturēt motivāciju un izbalansēt dažādās dzīves prioritātes, lai spētu virzīties pretī labākai sevis versijai;

 • rezultātā - viegluma sajūta, laba veselība un fiziskā forma bez diētām un aizliegumiem.

Kursa autore

Ieva Dulmane

Sveiki! Esmu Ieva Dulmane, sertificēta uztura un veselības trenere. Par savu skolu lepni varu saukt kanādiešu Precision Nutrition, kuru neuzbāzīgo filozofiju un pakāpenisko pieeju pārmaiņu procesam esmu pārņēmusi arī es. Bez revolūcijām un kardināliem soļiem, Jaungada apņemšanām un īstermiņa pasākumiem. Dziļas pārmaiņas notiek, tikai sperot mazus soļus katru dienu, apgūstot noteiktas prasmes. Programmās piedāvāto zināšanu, vingrinājumu un ieteikumu spēku redzu gan pati uz sevi un savu ģimeni, gan uz saviem klientiem, gan tūkstošiem cilvēku visā pasaulē, kas ir izmantojušo Precision Nutrition izstrādāto sistēmu.

Atsauksmes

Daudz mazu "Aha" momentu

Brigita Mironova

Man nebija lielu ekspektāciju, uzturs interesē un lielākoties es ar to “mokos” jo uznāk ēšanas bums, kad mēdzu pārēsties un arī starp ēdienreizēm snakot, kas zog enerģiju. Kursā es sāku pievērst vairāk uzmanības sajūtām, ko ēdiens dod, apzinātībai ēšanas laikā un vislielākais ieguvums – apzinātībai, ko lieku mutē! Tas ir devis -1,5 kg mēneša laikā, neliekot uzsvaru uz svara zaudēšanu, vairāk enerģijas un daudz draudzīgākas attiecības ar ēdienu kopumā. Manuprāt, Ieva ir ļoti zinoša un tas, kā izskaidro sarežģītas lietas, saprot jebkurš. Man bija daudz jaunu faktu, tādi kā mazi aha momenti, kas kopumā mainīja manu attieksmi un darbības. Ieva palīdz pamazām, bet pamatīgi mainīt ieradumus, kas attiecas uz ēšanu un ēdiena izvēli.

Šajā programmā mācies saprast sevi

Jana Rosoha

Šī programma mani uzrunāja ar to, ka netiek solītas standarta lietas – nomet svaru, ēd veselīgi, bet gan tiek mācīts par un ap apzinātu ēšanu, emocionālo ēšanu un ieradumu maiņu. Man nekad nav bijušas draudzīgas attiecības ar ēdienu un principā apēdu emocijas, kas ir kā apburtais loks un nepārtraukti jutos slikti. Šajā programmā mācies saprast sevi un jau no pirmajām dienām ir lietas un ieradumi, kurus sāc mainīt. Viss lielais sastāv no maziem solīšiem, maziem sasniegumiem. Ieva ļoti iedziļinās pašos pamatos un sīkumos, lai rezultāts būtu sekmīgāks. Tā nav tikai plika runāšana, bet ir jūtama interese un liels, milzīgs sirdsdarbs. Ieva ir fantastisks cilvēks, kurš tiešām spēj palīdzēt pat tiem, kas paši netic, ka to spēs izdarīt.

Bieži vien dzīves skrējienā neaizdomājamies

Ilze Šteinburga

Manuprāt, šī ir programma ar paliekošu efektu (arī tad, ja galvenais mērkis nav svara zaudēšana!) Te tiek dota izpratne par visu, kas mums saistās ar ēšanu, un ēšana nav tikai mehāniska darbība dzīvības uzturēšanai, bet kas daudz, daudz plašāks, ko bieži vien dzīves skrējienā aizmirstam un neaizdomājamies. Par to visu šeit tiek stāstīts, rakstīts, doti mazi ikdienas uzdevumi, kas nemanāmi maina skatījumu arī uz citām lietām sev apkārt. Pats galvenais ieguvums no visas Tevis dotās informācijas – saprašana, kas, kā un kāpēc notiek, ka viss ir nepārtraukts process, kurā iespējams atgriezties un turpināt jebkurā brīdī. Katrs mazais solītis uz ieradumu maiņu ved pie lielāka mērķa un labsajūtas. Ieva, liels paldies par to, ko dari, jo ir jūtams, ka to dari ar sirdi un dvēseli!

Uz pārmaiņām rosinoši

Irita Lazareva

Ļoti patika pamats, kādu ieliki, visu sīki un smalki izskaidrojot un pastāstot. Tas daudz palīdzēja, lai saprastu, cik organisms ir vienots visās “detaļās”. Vairāk izprotu lietas un ir mainījusies domāšana, kas saistīta ar ēšanu un tās paradumiem. Pie pašiem paradumiem vēl strādāju, bet ir jau rezultāti. Paldies, kurss tiešām bija iedvesmojošs un rosinošs uz pārmaiņām!

Pārdomāta, profesionāla un interesanta programma

Anita Dzene

Tā ir līdz šim jēdzīgākā informācija, kas man ir bijusi nepieciešama, lai pamainītos mana domāšana un attieksme pret ēdienu. Diemžēl ar zināšanām par uzturu un kustībām vien nepietiek, ja tam visam apakšā trūkst apzinātības. Es teikšu, ka programma ir ļoti profesionāla, pārdomāta un interesanta. No sirds iesaku katram, kas grib reiz ieraudzīt ne tikai spogulī, bet savā iekšējā būtībā sevis labāko vesela cilvēka versiju! Pateicībā!

Apziniet, saprotiet un virzieties tālāk

Ieva Raubiško

Ieva prot saprotamā un aizraujošā veidā stāstīt par personības izaicinājumiem, kas saistīti ar ēšanu, un, galvenais, pārliecināt, ka ar šiem izaicinājumiem ir iespējams tikt galā. Ievai ir ļoti plašs zināšanu klāsts un ticība tam, ko viņa dara, kas balstīta viņas pašas izziņas un pārmaiņu ceļā. Ievas veidotā programma ne tikai sniedz teorētiskus ieskatus un vērtīgus praktiskus ieteikumus ēšanas ieradumu maiņai, bet – kas brīžiem vēl būtiskāk – arī nomierina, kā sakot: “Hei, ar jums viss ir kārtībā, pat ja nav kārtībā. Jūsu grūtības nav svešas nevienam, jūsu klupieni nav nekas neparasts. Apziniet, saprotiet, pieņemiet tos un virzieties tālāk!”

Turpinu praktizēt

Vineta Romāne

Paldies! Informācija bija ļoti noderīga, interesanti pasniegta, lika aizdomāties par sevi, saviem ieradumiem. Patika, ka ir arī praktiski treniņi, kas palīdz izmainīt dzīvi un ēšanas paradumus veselīgākās “sliedēs” – tas par lēno un apzināto. ēšanu un ieklausīšanos sāta sajūtā. Turpinu to praktizēt.